Dovolená s čistým svědomím

Udržitelnost na dovolené

Udržitelnost je rozhodnutí. A každý krok směrem k harmonizaci dobré rekreační oblasti pro hosty, dobrého životního prostoru pro obyvatele a dobré hospodářské oblasti pro podniky nás povzbuzuje, abychom v této cestě pokračovali.


Svou odpovědnost za rovnováhu s přírodou bereme velmi vážně. Přitom se řídíme dvěma zásadami:

  • Prvním předpokladem je využití toho, co již existuje. Začíná Tauernskou dráhou, která údolí otevřela před více než 100 lety. Vlaky zastavují ve všech třech městech v údolí Gastein. A pokračuje to přírodními zdroji, které tento region tvoří. Nejlepším příkladem je 5 milionů litrů horké termální vody, která denně vyvěrá na úpatí Graukogelu. Voda se používá k léčebným procedurám, ke koupání v lázních Felsentherme a Alpentherme a také k vytápění podniků.
  • Druhým důležitým požadavkem je transparentnost, informace a výměna. Údolí Gastein je hospodářská a rekreační oblast. Pouze pokud se podniky a politici navzájem dozvědí, jaké aktivity se v oblasti udržitelnosti zvažují, plánují nebo již realizují, můžeme se poučit, využít synergie a podniknout velké kroky. 

adidas INFINITE TRAILS

In 2017 heeft Gastein een duurzaamheidsconcept ingediend voor het adidas INFINITE TRAILS trail running evenement. Door op bestaande paden te rijden, de plaatselijke infrastructuur te gebruiken, afval te vermijden en de regionale economie bij het project te betrekken, kreeg het Gasteinertal de opdracht. Het evenement wordt jaar na jaar geoptimaliseerd uit het oogpunt van duurzaamheid. In 2022 zal de provincie Salzburg zelfs gratis openbaar vervoer ter beschikking stellen van de atleten.

click here for the adidas INFINITE TRAILS